Opigno calendar (3.0.3) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Reset
ro: Resetează

en: Add
ro: Adaugă

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: Page
ro: Pagina

en: Month
ro: Lună

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Today
ro: Azi

en: Apply
ro: Aplică

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Formula
ro: Formulă

en: Opigno calendar
ro: Calendarul Opigno

en: A calendar view of all the Opigno calendar events.
ro: O vizualizare calendaristică a tuturor evenimentelor din calendarul Opigno.

en: Month block
ro: Blocul lunii

en: Opigno calendar block
ro: Bloc calendaristic Opigno

en: {{ arguments.date_daterange_value_full_date }}
ro: { arguments.date_daterange_value_full_date }}

en: Week of {{ arguments.date_daterange_value_year_week }}
ro: Ziua {{ arguments.date_daterange_value_year_week }}

en: No Event
ro: Niciun eveniment
