Opigno calendar (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Article
fa: مقاله

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Separator
fa: جداکننده

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Page
fa: صفحه

en: Month
fa: ماه

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Calendar
fa: تقویم

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Day
fa: روز

en: Operator
fa: عملگر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Mini
fa: کوچک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
