Opigno calendar (8.x-1.9) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Article
it: Articolo

en: Reset
it: Ripristina

en: Separator
it: Separatore

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Date format
it: Formato data

en: Page
it: Pagina

en: Month
it: Mese

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Operator
it: Operatore

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Master
it: Principale
