Opigno calendar event (3.0.0-beta1) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Description
ast: Descripción

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: edit
ast: editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: User
ast: Usuariu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Show
ast: Amosar
