Opigno calendar event (3.0.0-beta1) - en to bg translation catalogue (24 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Description
bg: Описание

en: Overview
bg: Обзор

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Reset
bg: Рестартирай

en: edit
bg: редактирай

en: Label
bg: Заглавие

en: View
bg: Прегледай

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: Timestamp
bg: Време

en: User
bg: Потребител

en: Published
bg: Публикувано

en: Authored by
bg: Написано от

en: Authored on
bg: Написано на

en: Show
bg: Покажи

en: Apply
bg: Търси
