Opigno calendar event (3.0.0-beta1) - en to bs translation catalogue (23 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: edit
bs: izmijeni

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Published
bs: Objavljeno

en: Authored by
bs: Napisao

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: Apply
bs: Primjeni
