Opigno calendar event (3.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Advanced
ja: 高度

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Show
ja: 表示

en: Changed
ja: 変更済

en: Join
ja: 参加

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Date range
ja: 日付の範囲

en: Classes
ja: クラス

en: Offset
ja: オフセット

en: Admin
ja: 管理者

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Min width
ja: 最小の幅

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Date type
ja: 日付型

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
