Opigno calendar event (3.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Show
ro: Arată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Date range
ro: Interval dată

en: Classes
ro: Clase

en: Offset
ro: Decalaj

en: Admin
ro: Administrator

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Calendar events
ro: Evenimente din calendar

en: Calendar event
ro: Eveniment din calendar

en: Calendar event types
ro: Tipuri de evenimente din calendar

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your calendar events.
ro: Creați și gestionați câmpuri, formulare și setări de afișare pentru evenimentele din calendar.

en: Calendar event type
ro: Tipul evenimentului din calendar

en: Calendar display groups
ro: Grupuri de afișare a calendarului

en: Show on calendar
ro: Afișați în calendar

en: View own calendar event entities
ro: Vizualizați propriile evenimente din calendar

en: Update own calendar event entities
ro: Actualizarea evenimentelor din calendarul propriu

en: Delete own calendar event entities
ro: Ștergeți propriile evenimente din calendar

en: Add members to calendar event entities
ro: Adăugați membri la evenimente din calendar

en: Add any members to calendar event entities
ro: Adăugați orice membri la entitățile evenimentelor din calendar
