Opigno calendar event (3.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User
fi: Käyttäjä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Show
fi: Näytä

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Join
fi: Liity

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Apply
fi: Käytä

en: Date range
fi: Päivämäärän vaihteluväli

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Max width
fi: Enimmäisleveys

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Max height
fi: Enimmäiskorkeus

en: Master
fi: Isäntä
