Opigno calendar event (3.0.0-rc1) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: User
mr: सदस्य

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
