Opigno calendar event (3.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Event
uk: Подія

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Published
uk: Опубліковано

en: Authored by
uk: Автор

en: Advanced
uk: Розширені

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Show
uk: Показати

en: Changed
uk: Змінено

en: Join
uk: Увійти

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Date range
uk: Період часу

en: Classes
uk: Класи

en: Offset
uk: Зміщення

en: Admin
uk: Адмін

en: Popup settings
uk: Налаштування спливного вікна

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Max width
uk: Максимальна ширина

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Date type
uk: Тип дати

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Max height
uk: Максимальна висота

en: Date Range
uk: Діапазон дат

en: Modal
uk: Модальне

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Min height
uk: Мін.висота

en: Live meeting
uk: Жива зустріч
