Opigno calendar event (3.0.0) - en to es translation catalogue (51 entries)

en: Title
es: Título

en: delete
es: eliminar

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: Description
es: Descripción

en: Overview
es: Vista general

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: edit
es: editar

en: Label
es: Etiqueta

en: View
es: Ver

en: Event
es: Evento

en: Updated
es: Actualizado

en: Text
es: Texto

en: Timestamp
es: Sello temporal

en: User
es: Usuario

en: Published
es: Publicado

en: Authored by
es: Escrito por

en: Advanced
es: Avanzado

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Show
es: Mostrar

en: Changed
es: Modificado

en: Join
es: Unirse

en: Unpublished
es: Sin publicar

en: Apply
es: Aplicar

en: Date range
es: Intervalo de fechas

en: Classes
es: Clases

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Admin
es: Administrar

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Max width
es: Ancho máximo

en: Published status
es: Estado de publicación

en: Date type
es: Tipo de fecha

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
es: Nombre de sistema no válido. Indique un nombre distinto de %invalid.

en: Max height
es: Altura máxima

en: Master
es: Máster

en: Calendar event
es: Evento de calendario

en: Calendar event type
es: Tipo de evento de calendario

en: Show on calendar
es: Mostrar en calendario

en: Embedded display
es: Pantalla integrada
