Opigno calendar event (3.0.0) - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Description
gl: Descrición

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: edit
gl: editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Event
gl: Evento

en: Updated
gl: Actualizado

en: Text
gl: Texto

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: User
gl: Usuario/a

en: Published
gl: Publicado

en: Authored by
gl: Creado por

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Authored on
gl: Creado en

en: Show
gl: Amosar

en: Changed
gl: Cambiado

en: Join
gl: Unirse

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: Date type
gl: Tipo de data

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
gl: Nome de sistema non válido. Indique un nome distinto de %invalid.
