Opigno calendar event (3.0.0) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Show
oc: Afichar

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Date range
oc: Interval de datas

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Master
oc: Maître
