Opigno calendar event (3.0.2) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Advanced
hi: विकसित

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Show
hi: दिखाये

en: Changed
hi: बदल गया

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Date range
hi: तारीख सीमा

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
