Opigno calendar event (3.0.2) - en to hr translation catalogue (33 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: User
hr: Korisnik

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored by
hr: Autor

en: Advanced
hr: Napredno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Show
hr: Prikaži

en: Apply
hr: Primjeni

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: Asc
hr: Uzlazno
