Opigno calendar event (3.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Event
ru: Событие

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Timestamp
ru: Время

en: User
ru: Пользователь

en: Published
ru: Опубликовано

en: Authored by
ru: Автор

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Show
ru: Показать

en: Changed
ru: Изменение

en: Join
ru: Присоединиться

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Apply
ru: Применить

en: Date range
ru: Диапазон дат

en: Classes
ru: Классы

en: Offset
ru: Пропустить

en: Admin
ru: Администратор

en: Popup settings
ru: Настройки всплывающего окна

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Max width
ru: Максимальная ширина

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Date type
ru: Тип даты

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ru: Недопустимое машинное имя. Введите имя, отличное от %invalid.

en: Max height
ru: Максимальная высота

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Calendar event
ru: Мероприятие в календаре

en: Calendar event type
ru: Тип календарного события

en: Recurring dates
ru: Повторяющиеся даты
