Opigno calendar event (8.x-1.0-rc1) - en to jv translation catalogue (26 entries)

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Published
jv: Dipacak

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Advanced
jv: Mahir

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Date type
jv: Tipe data

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: Asc
jv: Urut Maju
