Opigno calendar event (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Show
fa: نمایش

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Date type
fa: نوع تاریخ

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
