Opigno calendar event (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: User
cs: Uživatel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Authored by
cs: Autor

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Show
cs: Ukázat

en: Changed
cs: Změněno

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Offset
cs: Posun

en: Admin
cs: Administrátor

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Max width
cs: Maximální šířka

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Date type
cs: Typ data

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
