Opigno calendar event (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Advanced
fr: Avancé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Show
fr: Afficher

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Date range
fr: Intervalle de dates

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Max width
fr: Largeur maximale

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Date type
fr: Type de date

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fr: Nom système incorrect. Saisir un nom différent de "%invalid".

en: Max height
fr: Hauteur max

en: Date Range
fr: Intervalle de dates

en: Master
fr: Principal

en: Calendar events
fr: Événements de calendrier

en: Close text
fr: Texte de fermeture

en: Min height
fr: Hauteur minimale
