Opigno calendar event (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Show
bn: দেখাও
