Opigno calendar event (8.x-1.3) - en to ps translation catalogue (21 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Description
ps: سپړنه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: View
ps: ليد

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: User
ps: غړی

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Show
ps: ښوول

en: Apply
ps: تطبيقول

en: - All -
ps: - ټول -
