Opigno calendar event (8.x-1.4) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User
ar: المستخدم

en: Published
ar: منشور

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Advanced
ar: متقدم

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Show
ar: عرض

en: Changed
ar: تم التغير

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
