Opigno calendar event (8.x-1.5) - en to eo translation catalogue (28 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: User
eo: Uzanto

en: Published
eo: Publikigita

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Show
eo: Montru

en: Apply
eo: Apliku

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
