Opigno calendar event (8.x-1.5) - en to sl translation catalogue (26 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: delete
sl: izbriši

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Type
sl: Tip

en: Author
sl: Avtor

en: Description
sl: Opis

en: Overview
sl: Pregled

en: Edit
sl: Uredi

en: Date
sl: Datum

en: Reset
sl: Ponastavi

en: edit
sl: uredi

en: Label
sl: Oznaka

en: View
sl: Prikaži

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Text
sl: Besedilo

en: Timestamp
sl: Časovna oznaka

en: User
sl: Uporabnik

en: Published
sl: Objavljeno

en: Authored by
sl: Avtor

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Authored on
sl: Ustvarjeno dne

en: Show
sl: Prikaži

en: Admin
sl: Skrbnik
