Opigno training catalog (3.0.0-rc1) - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Categories
ast: Categoríes

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Failed
ast: Falló

en: Finished
ast: Completáu
