Opigno training catalog (3.0.2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Categories
fr: Catégories

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Duration
fr: Durée

en: Failed
fr: Échec

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Apply
fr: Appliquer

en: Passed
fr: Passé

en: Sort
fr: Trier

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: In progress
fr: En cours

en: Created on
fr: Créé le

en: Sort options
fr: Options de tri

en: Newest
fr: Plus récente

en: Oldest
fr: Plus ancienne

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionnez n'importe quel filtre et cliquez sur Appliquer pour voir les résultats

en: Longest
fr: Le plus long

en: Master
fr: Principal

en: Training catalogue
fr: Catalogue de formations

en: - Any -|All Categories
fr: - Any -|Toutes les catégories

en: Opigno training catalogue
fr: Catalogue de formations Opigno
