Opigno training catalog (3.0.3) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Categories
pt: Categorias

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Duration
pt: Duração

en: Failed
pt: Falhou

en: Finished
pt: Concluído

en: Apply
pt: Aplicar

en: Passed
pt: Aprovado

en: Sort
pt: Ordenação

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Reset filter
pt: Reiniciar filtro

en: In progress
pt: Em progresso

en: Created on
pt: Criado em

en: Sort options
pt: Opções de ordenação

en: Newest
pt: Recentes

en: Oldest
pt: Antigas

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione qualquer filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Longest
pt: Mais longo

en: Master
pt: Principal

en: Training catalogue
pt: Catálogo de formações

en: Membership relation
pt: Relação de adesão

en: - Any -|All Categories
pt: - Todos -|Todas categorias

en: Opigno Catalogue
pt: Catálogo Opigno.

en: Add features to opigno catalogue
pt: Acrescentar funcionalidades ao catálogo opigno.

en: Opigno training catalogue
pt: Catálogo de formações Opigno

en: Add features to opigno catalogue.
pt: Acrescentar funcionalidades ao catálogo opigno.

en: Create new training
pt: Criar nova formação

en: Shortest
pt: Mais curto

en: A to Z
pt: A a Z

en: Z to A
pt: Z a A

en: Catalog image (318x318)
pt: Imagem de Catálogo (318x318)

en: To start
pt: A Iniciar

en: <h2>No training matches found from your search criteria.</h2>
    <p>Try changing your filters or try another search term.</p>
pt: <h2>Não foram encontradas equivalências à pesquisa introduzida. </h2> <p>Tente alterar o filtro introduzido ou tente outro termo de pesquisa.</p>
