Opigno training catalog (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: About
pt: Sobre

en: Add a new training
pt: Adicionar uma nova formação

en: Catalog thumbnail
pt: Miniatura do Catálogo

en: Opigno Catalogue
pt: Catálogo Opigno.

en: Add features to opigno catalogue
pt: Acrescentar funcionalidades ao catálogo opigno.

en: Add features to opigno catalogue.
pt: Acrescentar funcionalidades ao catálogo opigno.
