Opigno class (3.2.7) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Class
pt: Classe

en: Users
pt: Usuários

en: Manage users
pt: Gerenciar usuários

en: Classes
pt: Turmas

en: Administrator
pt: Administrador

en: Search content
pt: Buscar conteúdo

en: About
pt: Sobre

en: Manage classes
pt: Gerenciar classes

en: Manage members
pt: Gerenciar membros

en: Social settings
pt: Configurações sociais

en: Access checkout
pt: Acessar checkout

en: Add a new class
pt: Adicionar uma nova turma

en: Use private messaging system
pt: Usar sistema de mensagens privadas

en: Message anyone regardless of groups
pt: Envie mensagens para qualquer pessoa, independentemente do grupo

en: Adds the classes to your Opigno instance. Works well with Opigno Learning Path.
pt: Adiciona as turmas à sua instância Opigno. Funciona bem com Trilha de Aprendizagem Opigno.

en: Opigno Class
pt: Turma Opigno

en: Adds the classes to your Opigno Instance. Works well with Learning Path.
pt: Adiciona as turmas à sua instância Opigno. Funciona bem com a Trilha de aprendizagem.

en: View own module results
pt: Ver os resultados do próprio módulo

en: User and class management
pt: Gerenciamento de usuários e turmas

en: Protection of administrators
pt: Proteção de administradores

en: Social settings configuration form
pt: Formulário de configurações sociais

en: User and class
pt: Usuários e turmas
