Opigno class (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: Page
pt: Página

en: Owner
pt: Proprietário

en: Class
pt: Classe

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Manage users
pt: Gerir utilizadores

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Member
pt: Membro

en: Manage classes
pt: Gerir classes

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Manage members
pt: Gerir membros

en: Group content
pt: Conteúdo de grupo

en: Master
pt: Principal

en: Add a new class
pt: Adicionar novo grupo de alunos

en: Outsider
pt: Externo

en: Content manager
pt: Gestor de conteúdos

en: Adds users to groups as members.
pt: Adicionar utilizadores aos membros do grupo

en: Adds the classes to your Opigno Instance. Works well with Learning Path.
pt: Adiciona as classes à instância de Opigno. Funciona bem percursos de aprendizagem.

en: Statistics manager
pt: Gestor de estatísticas

en: Super administrator
pt: Super administrador

en: User manager
pt: Gestor de utilizador

en: User and class management
pt: Utilizador e gestão de formações

en: Opigno classes
pt: Classes Opigno

en: Class Manager
pt: Gestor das classes
