Opigno course (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: True
fr: Vrai

en: Off
fr: Désactivé

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Success
fr: Succès

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Member
fr: Membre

en: Upload a new image
fr: Transférer une nouvelle image

en: Course
fr: Cours

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Media browser
fr: Navigateur de médias

en: Master
fr: Principal

en: Course content
fr: Contenu de cours

en: Media name
fr: Nom du média

en: Select entities
fr: Sélectionner les entités

en: Content manager
fr: Gestionnaire de contenu

en: Adds users to groups as members.
fr: Ajoute des utilisateurs aux groupes en tant que membres.

en: Statistics manager
fr: Responsable statistiques

en: Super administrator
fr: Super administrateur

en: User manager
fr: Gestionnaire d'utilisateurs

en: Adds course feature to your Opigno instance.
fr: Ajoute la fonctionnalité de cours à votre instance Opigno.

en: Opigno Course
fr: Cours Opigno

en: Course: Opigno Module Group
fr: Cours: groupe Opigno module

en: Adds opigno module entity to groups .
fr: Ajoute l'entité Opigno module aux groupes.

en: Course: Group membership
fr: Cours: adhésion au groupe

en: A group of Learning Path content.
fr: Un groupe de contenus destiné aux parcours de formation.

en: Select an existing image
fr: Sélectionner une image existante
