Opigno group manager (3.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: delete
pt: apagar

en: Manager
pt: Gerente

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: add
pt: adicionar

en: Conditions
pt: Condições

en: module
pt: módulo

en: update
pt: atualizar

en: Group manager
pt: Administrador do grupo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: score
pt: pontuação

en: cancel
pt: cancelar

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: Publish
pt: Publicar

en: modules
pt: módulos

en: close
pt: fechar

en: delete link
pt: apagar link

en: Course
pt: Curso

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: confirm
pt: confirmar

en: Score:
pt: Pontuação:

en: Live meeting
pt: Reunião ao vivo

en: Opigno Group Manager
pt: Gerenciado de Grupo

en: Add the group manager feature to the opigno instance.
pt: Adicione o recurso de gerenciador de grupo à instância da plataforma.

en: Opigno module
pt: Módulo do Opigno

en: Instructor-Led Training
pt: Treinamento presencial

en: Required activities
pt: Atividades exigidas

en: The required activities of previous step
pt: As atividades necessárias da etapa anterior

en: Course export
pt: Exportação de curso

en: Training export
pt: Exportação de treinamento

en: add a link
pt: adicione um link

en: Add your first item
pt: Adicione seu primeiro item

en: Guided navigation
pt: Navegação guiada

en: Free navigation
pt: Navegação livre

en: This action create an orphan, confirm:
pt: Esta ação cria um registro órfão, confirme:

en: Click here to add a new item
pt: Clique aqui para adicionar um novo item

en: Do not show this message again
pt: Não mostrar esta mensagem novamente

en: Minimum score to validate step
pt: Pontuação mínima para validar etapa
