Opigno Learning path (3.0.2) - en to fa translation catalogue (87 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Send invitation
fa: ارسال دعوتنامه

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: True
fa: صحیح

en: Catalog
fa: کاتالوگ

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Manage
fa: مدیریت

en: User Name
fa: نام کاربر

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Done
fa: انجام

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Module
fa: ماژول

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Score
fa: امتیاز

en: Published
fa: منتشر شده

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: home
fa: خانه

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Start
fa: شروع

en: Forum
fa: انجمن

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Close
fa: بستن

en: Duration
fa: مدت

en: Folder
fa: پوشه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Confirmation
fa: تایید

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Pending
fa: معلق

en: Show
fa: نمایش

en: Activity
fa: فعالیت

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Results
fa: نتایج

en: Failed
fa: ناموفق

en: Documents
fa: اسناد

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Finished
fa: پایان

en: Complete
fa: کامل

en: Apply
fa: تایید

en: Add members
fa: افزودن اعضا

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Offset
fa: جابجایی

en: Joined
fa: عضو شده

en: Finish
fa: پایان

en: About
fa: درباره

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: Create new user
fa: ایجاد کاربر جدید

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
