Opigno Learning path (8.x-1.12) - en to ast translation catalogue (38 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Group
ast: Grupu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Image
ast: Imaxe

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Add
ast: Amestar

en: Modules
ast: Preseos

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Block
ast: Bloque

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Global settings
ast: Preferencies globales

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Details
ast: Detalles

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Show
ast: Amosar

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Results
ast: Resultaos

en: Failed
ast: Falló

en: Finished
ast: Completáu
