Opigno Learning path (8.x-1.5) - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Private
oc: Privat

en: Group
oc: Grop

en: Send invitation
oc: Mandar un convit

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: True
oc: Verai

en: Length
oc: Longor

en: Modules
oc: Moduls

en: Manage
oc: Gerir

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Continue
oc: Contunhar

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Block
oc: Blòt

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: State
oc: Estat

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Last
oc: Darrièr

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Duration
oc: Durada

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Sort by
oc: Triar per

en: Student
oc: Estudiant

en: Pending
oc: En espèra

en: Show
oc: Afichar

en: First
oc: Primièr

en: Blocked
oc: Blocat

en: Results
oc: Resultats

en: details
oc: detalhs

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Information
oc: Informacions

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Hide
oc: Amagar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Finish
oc: Finir

en: About
oc: A prepaus

en: Activities
oc: Activitats

en: done
oc: fet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Select any filter and click on Apply to see results
oc: Seleccionatz n'importe quel filtre e clicatz sus Aplicar per veire los resultats

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
