Opigno Learning path (8.x-1.9) - en to it translation catalogue (94 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Private
it: Privato

en: Group
it: Gruppo

en: Send invitation
it: Invia invito

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: none
it: nessuno

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: True
it: Vero

en: Add
it: Aggiungi

en: Length
it: Lunghezza

en: Modules
it: Moduli

en: Manage
it: Gestisci

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Module
it: Modulo

en: Off
it: Spento

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Score
it: Punteggio

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Authored by
it: Creato da

en: Details
it: Dettagli

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Start
it: Inizio

en: Last
it: Ultimo

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: Pending
it: In sospeso

en: Show
it: Mostra

en: First
it: Primo

en: Blocked
it: Bloccato

en: Results
it: Risultati

en: Failed
it: Non riuscito

en: completed
it: completato

en: details
it: dettagli

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Finished
it: Completato

en: Group settings
it: Impostazioni dei gruppi

en: Apply
it: Applica

en: Add members
it: Aggiungi mebri

en: Information
it: Informazioni

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Hide
it: Nascondi

en: Passed
it: Passato

en: Sort
it: Ordinamento

en: Offset
it: Scostamento

en: Joined
it: Iscritto

en: Finish
it: Termina

en: About
it: Informazioni

en: Started
it: Iniziato

en: Steps
it: Passi

en: Activities
it: Attività

en: done
it: fatto

en: Upload a new image
it: Carica una nuova immagine

en: Created by
it: Creato da

en: close
it: chiudi

en: Notify users
it: Notifica gli utenti

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Select any filter and click on Apply to see results
it: Seleziona qualsiasi filtro e clicca su Applica per visualizzare i risultati

en: Learn more
it: Approfondisci

en: Master
it: Principale

en: Request message
it: Messaggio della richiesta

en: Select entities
it: Seleziona entità
