Opigno LMS (8.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (40 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Language
bn: ভাষা

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Upload
bn: আপলোড

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Who's new
bn: নতুন সদস্য

en: Who's online
bn: যারা অনলাইনে আছেন

en: No front page content has been created yet.
bn: প্রথম পাতার জন্য এখনো কোন কন্টেন্ট তৈরী হয় নি
