Opigno LMS (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (126 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Image
he: תמונה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Catalog
he: קטלוג

en: Audio
he: אודיו

en: Filename
he: שם קובץ

en: Updated
he: עודכן

en: Upload
he: העלאה

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Private messages
he: הודעות פרטיות

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: Last
he: אחרון

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Duration
he: משך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Group members
he: חברי קבוצה

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: First
he: ראשון

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Video
he: וידאו

en: Edit member
he: עריכת חבר

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Administrator
he: מנהל

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Joined
he: הצטרף

en: Member
he: חבר

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Delete relation
he: מחיקת יחס

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Who's new
he: מי חדש

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Who's online
he: מי מחובר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Main page content
he: תוכן

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: No members available.
he: לא נמצאו חברים
