Opigno LMS (8.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Use count
is: Notkun

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Audio
is: Hljóð

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Updated
is: Uppfært

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Members
is: Meðlimir

en: Calendar
is: Dagatal

en: Role
is: Hlutverk

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Last
is: Síðasta

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Tools
is: Tól

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Member for
is: Meðlimur í

en: First
is: Fyrsta

en: author
is: höfundur

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Permission
is: Réttindi

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Sort
is: Raða

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Who's new
is: Nýskráðir

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Who's online
is: Hverjir eru tengdir

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
is: Sjá um notendaaðgang, rullur og réttindi.
