Opigno LMS (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (156 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Upload
ro: Încarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Private messages
ro: Mesaje private

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Last
ro: Ultimul

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Tools
ro: Instrumente

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Messages
ro: Mesaje

en: Token
ro: Simbol

en: Member for
ro: Membru pentru

en: First
ro: Primul

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Permission
ro: Permisiune

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ro: Un utilizator este considerat online pe această durată de timp după ultima accesare a unei pagini din site.

en: Sort
ro: Sortare

en: Offset
ro: Decalaj

en: Joined
ro: Înscris

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Video file
ro: Fișier video

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Who's new
ro: Cine e nou

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Who's online
ro: Cine e online

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: No front page content has been created yet.
ro: Încă nu există conținut creat pentru prima pagină.

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Edit relation
ro: Editați legătura

en: Training catalogue
ro: Catalog de cursuri

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Website feedback
ro: Feedback-ul site-ului

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ro: Afișează o listă a celor mai noi conturi de utilizator de pe site.

en: Who's online block
ro: Blocul Cine este conectat

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ro: Afișează numele de utilizatori ale celor mai recenți utilizatori activi, precum și numărul total de utilizatori activi.

en: There are no custom blocks available.
ro: Nu există blocuri personalizate disponibile.

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: A list of new users
ro: O listă de utilizatori noi

en: There are currently @total users online.
ro: În acest moment sunt @total utilizatori conectați.

en: There are currently 0 users online.
ro: În acest moment sunt 0 utilizatori conectați.

en: A list of users that are currently logged in.
ro: O listă de utilizatori care sunt, în prezent, autentificați.

en: No members available.
ro: Nu există membri disponibili.

en: Link to Group content
ro: Legătura cu conținutul grupului

en: View relation
ro: Vezi legătura

en: Link to edit Group content
ro: Link pentru a edita conținutul grupului

en: Link to delete Group content
ro: Legătură pentru a șterge conținutul grupului

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
ro: {{ arguments.gid|placeholder }} membri

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.

en: Membership relation
ro: Relația de apartenență

en: - Any -|All Categories
ro: - Oricare -|Toate categoriile

en: basic_html
ro: HTML de bază
