Opigno LMS (8.x-1.0-beta1) - en to ug translation catalogue (51 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: File
ug: ھۆججەت

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: All
ug: ھەممە

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: ,
ug: ،

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: User login
ug: كىرىش

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Member for
ug: ئەزالىق مۇددىتى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: People
ug: ئەزالار

en: Blocked
ug: توسۇش

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Who's new
ug: يېڭى ئەزا

en: Powered by Drupal
ug: سۇپىسىدىن پايدىلنىپ قۇرۇلدى Drupal

en: Who's online
ug: توردىكىلەر

en: Find and manage content.
ug: مەزمۇن ئىزدەش ۋە باشقۇرۇش

en: Find and manage people interacting with your site.
ug: ئەزا ئىزدەش ۋە باشقۇرۇش

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ug: ئەزالار ھېساباتىنى باشقۇرۇش، باشقۇرغۇچى تەيىنلەش،ئەزالار  ھوقۇقىنى تەڭشەش.
