Opigno LMS (8.x-1.0-beta3) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Tags
is: Frámerki

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Date
is: Dagfesting

en: Size
is: Stødd

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Name
is: Navn

en: Help
is: Hjálp

en: Updated
is: Dagført

en: Upload
is: Uppsending

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Brúkari

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Role
is: Leiklutur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Member for
is: Limur í

en: Your message has been sent.
is: Tíni boð eru send.

en: Blocked
is: Sperrað

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: Permission
is: Rættindi

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
is: Ein brúkarin verður mettur at vera á heimasíðuni so mikið leingi eftir at hann seinast vitjaði eina síðu.

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Who's new
is: Hvør er nýggjur

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal

en: Who's online
is: Hvør vitjar nú
