Opigno LMS (8.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (44 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: File
ur: فائل

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Image
ur: تصویر

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Help
ur: مدد

en: Audio
ur: آڈیو

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
