Opigno messaging (3.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Subject
pt: Assunto

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Picture
pt: Foto

en: All
pt: Tudo

en: Send
pt: Enviar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Confirmation
pt: Confirmação

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Create a group
pt: Crie um grupo

en: Message to all groups
pt: Mensagem para todos os grupos

en: Enter a subject
pt: Digite o assunto

en: Message anyone regardless of groups
pt: Envie mensagens para qualquer pessoa, independentemente do grupo

en: Opigno app for messaging
pt: Aplicativo para mensagens

en: Opigno messaging
pt: Mensagens

en: Allows the user to send message to the groups
pt: Permite ao usuário enviar mensagem aos grupos

en: Allows the user to send message to anyone regardless of the groups
pt: Permite que o usuário envie mensagens para qualquer pessoa, independentemente do grupo

en: Dashboard - Last Threads
pt: Painel - Últimos Tópicos

en: Last Messages
pt: Últimas Mensagens

en: Opigno Messaging
pt: Mensagens

en: Opigno app for messaging.
pt: Aplicativo para mensagens.

en: New discussion
pt: Nova discussão
