Opigno migration (3.0.0) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Type
cs: Typ

en: Language
cs: Jazyk

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Picture
cs: Obrázek

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Signature
cs: Podpis

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: The comment body.
cs: Tělo komentáře.

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
cs: Typ hierarchie, která je ve slovníku povolená. (0 = nepovolená, 1 = jedinečná, 2 = vícenásobná)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
cs: Váha slovníky ve vztahu k ostatním slovníkům.

en: Public files
cs: Veřejné soubory

en: Last access timestamp
cs: Časové razítko posledního přístupu

en: Last login timestamp
cs: Časové razítko posledního přihlášení

en: The author's host name.
cs: Jméno hostitele autora.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
cs: Status komentáře (0 = Zveřejněno, 1 = Skryto)

en: Signature format
cs: Formát podpisu

en: Comment ID.
cs: ID komentáře.

en: The comment title.
cs: Nadpis komentáře.
