Opigno migration (3.0.2) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Language
bn: ভাষা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Picture
bn: ছবি

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Signature
bn: স্বাক্ষর

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Public files
bn: পাবলিক ফাইলসমূহ
