Opigno migration (3.0.3) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Language
fi: Kieli

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Picture
fi: Kuva

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: User data
fi: Käyttäjätiedot

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Created timestamp
fi: Luotu-aikaleima

en: The comment body.
fi: Kommentin sisältö.

en: The name of the term.
fi: Termin nimi

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
fi: Sallittu hierarkian tyyppi. (0 = ei käytössä, 1 = yksinkertainen, 2 = moninkertainen)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
fi: Sanaston paino suhteessa muihin sanastoihin.

en: Public files
fi: Julkiset tiedostot

en: Last login timestamp
fi: Viimeisimmän kirjautumisen aikaleima

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
fi: Kommentin julkaisustatus (0 = julkaistu, 1 = ei julkaistu)

en: Language (fr, en, ...)
fi: Kieli (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
fi: Muokattu-aikaleima

en: The translation set id for this node
fi: Tämän solmun käännössarja

en: Registered timestamp
fi: Rekisteröitymisen aikaleima

en: Signature format
fi: Allekirjoituksen muoto

en: Init
fi: Oletussähköposti

en: The term ID.
fi: Termin ID.

en: The comment title.
fi: Kommentin otsikko.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
fi: [solmu].tyyppi johon tämä kommentti on vastaus.

en: The published status of a file.
fi: Tiedoston julkaisun tila.

en: The time that the file was added.
fi: Ajankohta jolloin tiedosto lisättiin.

en: The name of the vocabulary.
fi: Sanaston nimi.

en: The description of the vocabulary.
fi: Sanaston kuvaus.

en: Node authored by (uid)
fi: Solmun kirjoittaja (uid)

en: Revision authored by (uid)
fi: Solmun version kirjoittaja (uid)

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
fi: Ajankohta, jolloin kommentti luotiin. Unix-aikakoodi.
