Opigno migration (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: File path
ar: مسار الملف

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Picture
ar: الصورة

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Signature
ar: التوقيع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: File ID
ar: معرف الملف

en: File name
ar: اسم الملف

en: User data
ar: بيانات المستخدم

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: The comment body.
ar: محتوى التعليق

en: The name of the term.
ar: أسم المصطلح

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ar: نوع التسلسل المسموح به في قائمة الكلمات هذه :0 تعني غير مفعل، و 1 تعني مفرد و 2 تعني متعدد.

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ar: حجم الكلمات مقارنة بالكلمات الأخرى

en: Public files
ar: الملفات العامة

en: Comment ID.
ar: معرف التعليق

en: The comment title.
ar: عنوان التعليق

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
ar: أسم كاتب التعليق باستخدام أسم المستخدم اذا كان قد سجل دخوله، أو استخدم الأسم الذي كتبه في خانة التعليقات.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
ar: عنوان صفحة كاتب التعليق الرئيسية من خانة التعليقات، وإذا كان المستخدم مجهولاً فإن المستخدمين المجهولين مطالبين بتفعيل اعدادات معلومات التواصل

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
ar: عنوان البريد الإلكتروني لكاتب التعليق من خانة التعليقات، وإذا كان المستخدم مجهولاً فإن المستخدمين المجهولين مطالبين بتفعيل اعدادات معلومات التواصل

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
ar: وقت ارسال التعليق بصيغة يونكس

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
ar: وقت تحريرالكاتب لتعليقه بصيغة يونكس
